İnfertilite Terapi Grubu 3 Şubat’ta Başlıyor

İnfertilite Terapi Grubu 3 Şubat’ta Başlıyor

İnfertilite Terapi Grubu ile zihninizi ve bedeninizi rahatlatın!

Çocuk sahibi olmakta zorlanan ya da tedavi sürecinde olan kadınlara yönelik bir eğitim ve psikolojik destek grubu olan İnfertilite Terapi Grubu, bu sürecin daha kolay geçirilmesine destek olmaktadır.

8 haftalık grup terapisi programında, bilimselliği kanıtlanmış psikolojik yöntemlerle hem zihin hem beden sağlığı üzerine odaklanılır. Amerika/Boston’da zihin beden terapisi aldıktan sonra 15 yılı aşkın bir süredir çocuk sahibi olma konusunda zorluk yaşayan kadınlara psikolojik destek veren Uzman Klinik Psikolog İlknur Yılmaz tarafından verilen İnfertilite Terapi Grubu, katılımcıların duygu ve düşüncelerini paylaşabileceği ortam sağlar.

Stres ve kaygı azaltmaya dönük psikolojik yöntemlerle gebelik şansının artırılması ve yaşam kalitesinin düzelmesi hedeflenir.

2 saatlik seanslar boyunca toplam 8 hafta sürecek İnfertilite Terapi Grubunda bir gündüz bir de akşamüstü grubu düzenlenecektir. Katılımcı sayısı 8-10 kişi ile sınırlıdır. Grup terapileri, Dönüşüm Psikolojik Danışmanlık’ın Ataköy’deki merkezinde gerçekleşecektir.

Gündüz Grubu Başlangıç Tarihi: 3 Şubat Pazartesi – Saat: 13:00-15:00

Akşamüstü Grubu Başlangıç Tarihi: 6 Şubat Perşembe –  Saat: 17:30-19:30

Duygularınızı Rahatça İfade Edebileceğiniz Güvenli Bir Ortam

Sizin gibi çocuk sahibi olmakta güçlük yaşayan diğer kadınlarla uzman eşliğinde paylaşımda bulunma imkanı sunan İnfertilite Terapi Grubu, tüp bebek tedavilerinin oluşturduğu yıpranmayı, stresi ve zorlanmayı minimuma indirmeyi amaçlar.

İnfertilite Terapi Grubuna Neden Katılmalısınız?

  • Çocuk sahibi olmaya çalışırken hissettiğiniz yalnızlık duygusuyla baş edebilmek,
  • Stresle baş etme yollarını, tekniklerini öğrenmek,
  • Tedavi sürecinin zorluklarıyla baş edebilmek,
  • Gebelik şansınızı artıracak tutum ve davranışları öğrenmek,
  • Rahatlama yöntemlerini keşfetmek,
  • Eşinizle sağlıklı iletişim kurabilmek,
  • Bu süreçte kendinize nasıl iyi bakacağınızı öğrenmek,
  • Çevreden gelen yorumlarla, sorularla baş edebilmek için sizi kısırlık / infertilite terapi grubuna bekliyoruz.

Detaylı bilgi ve kayıt için 02126617887 numaralı telefon üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uzman Klinik Psikolog İlknur Yılmaz Hk.

Boğaziçi Üniversitesi “Psikoloji” ve “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık” bölümlerinden mezun olan Uzman Klinik Psikolog İlknur Yılmaz, 2005 yılında Amerika/Boston’da dünyanın kadın sağlığına yönelik ilk Zihin-Beden Merkezi olan Domar Centre’da zihin beden terapisi eğitimi almıştır.

Bu eğitimin ardından 2004-2006 yılları arasında Bahçeci Kliniği/Alman Hastanesi Tüp Bebek Kliniğinde “infertilite (kısırlık) Psikolojisi” alanında psikolog/psikoterapist olarak çalışan Yılmaz, 2006-2008 yılları arasında da V.K.V. Amerikan Hastanesi Üreme Sağlığı Ünitesi’nde kısırlık teşhisi almış çiftlerle kadın ruh sağlığı üzerine çalışmıştır.

2009 yılından beri kendi kliniği olan Dönüşüm Psikolojik Danışmanlık Merkezinde hizmet veren Uzman Klinik Psikolog İlknur Yılmaz, 15 yılı aşkın bir süredir çocuk sahibi olma konusunda zorluk yaşayan kadınlara psikolojik destek veriyor.