Hakkımda

IMG_1195

İlknur Yılmaz

Uzman Klinik Psikolog

Boğaziçi Üniversitesi’nin “Psikoloji” ve “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık” olmak üzere (çift anadal programı), iki bölümünden 1998 yılında onur derecesiyle mezun oldum. Klinik psikoloji yüksek lisans eğitimimi yine Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladım. Uzmanlık tezi olarak “Türk infertil kadın hastalarda depresyon ve kaygının belirleyicileri: Sosyal destek, cinsiyet rolü eğilimi, infertilite nedeni ve öz-saygı” başlıklı çalışmayı yaptım.

Üniversite eğitimim boyunca, çeşitli terapi merkezlerine bağlı olarak gönüllü psikolojik danışmanlık ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi-Nevroz servislerinde staj yaptım.

1999-2003 tarihleri arasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ndeki HAYAT (Hasta ve Aileleri Yardımlaşma Araştırma Terapi) Ünitesi’nde şizofreni hastaları ile çalıştım. Yine bu süreçte, çeşitli terapi merkezlerinde psikoterapist olarak danışanlarıma yardımcı oldum.

2002-2004 yılları arasında PANDOST’ta (Panik Atak Dostları Derneği) psikolog/psikoterapist olarak görev aldım.

2004-2006 yılları arasında Bahçeci Kliniği/Alman Hastanesi Tüp Bebek Kliniğinde “infertilite (kısırlık) psikolojisi” alanında psikolog/psikoterapist olarak çalışmaya başladım.

2005 yılında Amerika’daki Boston IVF’te “Mind/Body Program for Infertility” (Çocuk sahibi olamayan, tedavi sürecindeki hastalar için Zihin/Beden Çalışma Programı) sertifika programını tamamladım.

2006-2008 yılları arasında V.K.V. Amerikan Hastanesi Üreme Sağlığı Ünitesi’nde kısırlık teşhisi almış çiftlerle ve kadın ruh sağlığı üzerine çalıştım.

2008-2009 yılları arasında, Yaşasın Hayat Kliniği’nde ağırlıklı olarak obezite/kilo yönetiminin psikolojik yönü ve yeme bozuklukları üzerine çalıştım.

2008-2012 yılları arasında, Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği’nin (CETAD) düzenlediği cinsel terapi eğitimini tamamladım ve “cinsel işlev bozukluklarının tedavisi”ni çalışma alanlarıma dahil ettim.

2013 yılında Aydın Üniversitesi’nde, Aile Danışmanlığı eğitimi kapsamında, “Cinsel Kavram” ve “Cinsel İstismar” başlıklı dersler verdim.

2016- 2018 yılları arasında psikiyatrist Doğan Şahin’den Dinamik Psikoterapi eğitimi aldım.

“Şimdi”nin gücüne inanıyorum ve 2009’dan bu yana, kurucusu olduğum, Ataköy/Bakırköy’de bulunan Dönüşüm Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde, bireysel terapi, evlilik terapisi, ve cinsel terapi alanlarında klinik psikolog/ psikoterapist olarak çalışmalarıma devam etmekteyim.

Size Yardımcı Olmamı İster misiniz?